Strona główna

Nauczanie w różnych krajach: Jako nauczyciel angielskiego online?

Czy dążysz do beztroskiego życia, w którym możesz włóczyć się po całym świecie?

Bądź nauczycielem angielskiego online, który zarabia wystarczająco dużo pieniędzy, aby pozwolić sobie na wygodne życie gdziekolwiek jesteś na świecie, a jednocześnie pracować we własnym tempie i robić sobie orzeźwiającą przerwę, kiedy tylko chcesz.

Dlaczego ludzie będą się uczyć od nauczyciela angielskiego online?

Bardzo prosto, wszyscy jesteśmy obywatelami świata i musimy się ze sobą porozumiewać, więc zdecydowano się na język, który był mniej lub bardziej znany wszystkim krajom i oczywiście angielski (dzięki kolonialnym najeźdźcom!!!). Tak więc, teraz jedyną przeszkodą było nauczyć tych ludzi, którzy nie znają języka i pomóc osobom nie będącym rodzimymi użytkownikami języka stać się zdolnymi do komunikowania się w języku angielskim.

Kilka narodów, których językiem urzędowym jest angielski, jest uznawanych za rodzime kraje anglojęzyczne. Krajami tymi są Stany Zjednoczone Ameryki, Wielka Brytania, Nowa Zelandia, Australia, Irlandia, Kanada. Inne kraje są określane jako nierodzime kraje angielskojęzyczne, ponieważ ich pierwszym językiem nie jest angielski. Ale wszystkie te kraje chcą zaznaczyć się na całym świecie i dlatego muszą nauczyć się języka królowej.

Tak więc, teraz możesz sobie wyobrazić, ile pracy możesz dostać, jeśli zostaniesz skutecznym nauczycielem angielskiego online.

Czego w ogóle potrzebujesz, aby zostać nauczycielem angielskiego online?

Zacznijmy i dowiedzmy się, jakie są pewne wspólne rzeczy, których potrzebujesz, aby uczyć angielskiego online.

Które kraje zatrudniają większość korepetytorów online?

Na całym świecie istnieje ogromne zapotrzebowanie na nauczycieli języka angielskiego, jednak niewiele jest krajów, które dobrze płacą nauczycielom języka angielskiego online.

W związku z tym wiele chińskich przedsiębiorstw zatrudnia zdalnych nauczycieli języka angielskiego online i jest uważana za rentowny biznes w tym kraju. Preferują oni jednak rodzimych anglojęzycznych absolwentów college’ów, zwłaszcza z Ameryki Północnej.

Korea Południowa – Podobnie jak Chiny, Korea Południowa ma rosnący popyt na nauczycieli języka angielskiego, ponieważ również ten kraj kładzie nacisk na silną komunikację w języku angielskim ze swoimi uczniami. Większość firm w Korei Południowej ubiega się o kwalifikacje TOEIC (Test of English for International Communication). Tak więc coraz więcej południowokoreańskich dorosłych uczęszcza na zajęcia z języka angielskiego, aby zakwalifikować się do egzaminu TOEIC.

Południowokoreańscy rodzice chętnie uczą swoje dzieci angielskiego po szkole i w większości przypadków preferują zdalnych nauczycieli języka angielskiego, zwłaszcza native speakerów.

Japonia – Ten niezwykle zdyscyplinowany i zaawansowany technicznie kraj azjatycki skupia się również na dobrej znajomości języka angielskiego dla swoich dzieci i młodzieży. Wiele japońskich firm poszukuje dobrych wyników TOEIC przy zatrudnianiu profesjonalistów. Dlatego też dorośli i młodzi ludzie uczęszczają na zajęcia z języka angielskiego i preferują naukę online, ponieważ zapewnia im to elastyczność czasu.

Jednak niektórzy dorośli Japończycy uczą się angielskiego tylko dlatego, że chcą podróżować za granicę.

Wietnam – Młodzież tego kraju upodobała sobie zachodnią kulturę, więc aby zapoznać się z zachodnim etosem Wietnam ma ogromne zapotrzebowanie na nauczycieli języka angielskiego.

Na codzienne życie Wietnamczyków duży wpływ ma język angielski i dlatego rośnie zapotrzebowanie na angielskich korepetytorów.

W Wietnamie możesz uczyć angielskiego online przez Antoree.

Tajwan – Tajwańscy rodzice są entuzjastycznie nastawieni do kształcenia swoich dzieci w języku angielskim, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, że znajomość tego języka może pomóc ich dzieciom w znalezieniu dobrej pracy za granicą. Nawet szkoły na Tajwanie to w większości angielskie szkoły średnie. Istnieje ogólny szał na punkcie tego języka obcego.

6.Stany Zjednoczone i Kanada – Może to zabrzmieć zaskakująco, ale kraje, które są znane jako rodzime kraje anglojęzyczne, mają ogromne możliwości dla nauczycieli języka angielskiego.Dzieje się tak dlatego, że w tych krajach przebywa wielu ludzi, którzy wyjeżdżają ze wszystkich części świata.

Aby zapoznać się z kulturą tych rozwiniętych krajów, a także skutecznie komunikować się z anglojęzyczną ludnością, wielu imigrantów uczy się angielskiego. Są oni również zmotywowani do pełnej integracji z etosem tych krajów.

Rosja – Wysoki odsetek Rosjan uważa, że mówienie w obcym języku nie jest konieczne. Ale Rosja ma bardzo surowe zasady rozpatrywania wniosków wizowych, które sprawiają, że znajomość języka angielskiego jest konieczna i daje nauczycielom online języka angielskiego możliwość zatrudnienia przez firmy rosyjskie.

Jednakże, w Rosji, niektóre dobre firmy zatrudniają certyfikowanych anglojęzycznych nauczycieli ESL do udzielania korepetycji Rosjanom.

Zjednoczone Emiraty Arabskie – Ten bogaty kraj wypłaca wysokie wynagrodzenie zasłużonemu kandydatowi. Wolą jednak zatrudniać kandydatów z wyższym wykształceniem, z dwuletnim doświadczeniem w nauczaniu i oczywiście certyfikatami nauczycielskimi.

Tajlandia – Ten rozwijający się kraj chce pobudzić swoją gospodarkę poprzez podniesienie umiejętności komunikacyjnych ludności tajskiej. Dzieci są zmuszone do nauki języka angielskiego, aby zwiększyć swoją wartość rynkową.

Dyplom z języka angielskiego nie jest obowiązkowy, aby zostać zatrudnionym przez tajlandzkie firmy edukacyjne, jednak jest kilku, którzy wolą rodzimych użytkowników języka, którzy mają certyfikaty nauczania i doświadczenie.

Czechy – Jest to kolejny kraj, który zatrudnia nauczycieli języka angielskiego online. Obywatele tego kraju muszą uczyć się angielskiego, aby wspierać swoje przedsiębiorstwa i szukać możliwości handlowych w krajach zachodnich.

Firmy w Republice Czeskiej preferują kandydatów z odpowiednim wykształceniem wyższym, certyfikatem CELTA/TESL i doświadczeniem w nauczaniu. Jedną z wiodących firm edukacyjnych jest firma Beak, która zatrudnia wykwalifikowanych nauczycieli do nauczania języka angielskiego online.

Powyższe kraje mają ogromny rynek dla nauczycieli języka angielskiego online, ale nie oznacza to, że inne kraje nie mają żadnego popytu. Prawie wszystkie kraje na całym świecie zatrudniają online nauczycieli języka angielskiego.

Dlaczego uczniowie wolą naukę w trybie online?

Możesz zadać sobie pytanie, dlaczego osoby uczące się języka angielskiego będą uczyć się od Ciebie w trybie online, jeśli tryb offline jest dostępny.

Nauka angielskiego skutkuje podwyższeniem umiejętności, różni się od zwykłych przedmiotów. Dlatego też nauczanie online jest bardziej rozpowszechnione i ma pewne zalety w porównaniu z nauczaniem w trybie offline lub osobistym, np:

Jakiego rodzaju studentów będziesz uczyć? Jakiej wielkości są klasy?

Uczniowie sięgają od małych dzieci po dorosłych. Firmy określają grupę wiekową uczniów przed sesjami. Zazwyczaj firmy obsługują wszystkie rodzaje studentów (dzieci, młodych dorosłych, biznesmenów, itp.), ale niewiele z nich przewiduje tylko określoną grupę wiekową. Na przykład, Vipkid i DaDa zapewniają doświadczenie w nauce dzieciom w grupie wiekowej od 4 do 12 lat, Learninglight prowadzi zajęcia dla profesjonalistów biznesu i tak dalej.

Jakie są godziny pracy i harmonogramy zajęć online?

Główną zaletą nauczania języka angielskiego online jest elastyczność. Korepetytor zazwyczaj może ustalić swój własny plan zajęć i godziny pracy, jednak niektóre firmy ustalają godziny dla nauczycieli. Możesz pracować w niepełnym wymiarze godzin i angażować się na kilka godzin dziennie lub zrobić z tego karierę w pełnym wymiarze godzin i pracować przez 40 godzin dziennie.

Ile średnio zarabiają nauczyciele online?

Nauczyciele mogą ustalać swoje wynagrodzenie za godzinę (jednak firmy, dla których pracujesz, odejmują pewien procent od Twoich zarobków jako wynagrodzenie), ale są pewne firmy, które oferują zryczałtowaną stawkę za każdą klasę. Niewiele firm oferuje zachęty oparte na sukcesie opiekunów. Ogólnie rzecz biorąc, nauczyciele online języka angielskiego zazwyczaj zarabiają od 10 do 40 dolarów za godzinę w zależności od swoich kwalifikacji i doświadczenia. Ale w skrócie, cokolwiek zarobisz, wystarczy na godne życie.

Ogólnie rzecz biorąc, wynagrodzenie i godziny pracy są wybierane przez nauczycieli na podstawie ich oczekiwań wobec pracy.

Jak znaleźć pracę online jako nauczyciel języka angielskiego?

Istnieje kilka portali pracy, na których można znaleźć odpowiednią pracę.Odrób pracę domową w firmie przed rozpoczęciem pracy, ponieważ zawsze istnieje ryzyko oszustwa, jeśli chodzi o pracę online. Żadna z autentycznych firm nie będzie prosić o pieniądze zanim zaczniesz zarabiać, więc bądź zaniepokojony, jeśli natkniesz się na jakąkolwiek taką organizację.

Można jednak również rozpocząć własne zajęcia z całym niezbędnym sprzętem.

Jaki jest scenariusz zajęć online z języka angielskiego w Indiach?

W Indiach język angielski znalazł się w centrum uwagi od czasu wprowadzenia go przez Brytyjczyków do treningu „babus” za pomoc w pracy biurowej. Od tego czasu liczba osób uczących się języka angielskiego szybko wzrosła, a język angielski jest uważany za symbol statusu, jak również za znak „wykształcony” lub „kulturalny”.

Ziemia obdarzona najbardziej naukowym językiem, jakim kiedykolwiek mówiono na Ziemi, wymaga języka angielskiego, aby zapewnić jednolitość w komunikacji między masami. Dlatego też wszyscy rodzice chcą, aby ich podopieczni byli kształceni w języku angielskim. Pomaga im to nie tylko zyskać popularność w tym zróżnicowanym kraju, ale także zatrudnić się w krajach zachodnich. Dlatego też istnieje ogromne zapotrzebowanie na trenerów języka angielskiego w Indiach.

Po zajęciach poświęconych pomocy uczniom w przyswajaniu umiejętności komunikowania się w języku angielskim. A w obecnym scenariuszu, nauczanie online zyskało na znaczeniu i coraz więcej osób uczy się technik zdalnego nauczania. Wynagrodzenie różni się w zależności od jakości prowadzonej lekcji i czasu poświęconego na nauczanie.

Co wydedukowałeś z powyższej dyskusji?

Z powyższej dyskusji można wywnioskować, że mogę zarobić przystojne pieniądze ucząc angielskiego nawet z odległych miejsc, ustawiając niezawodną stację roboczą w najbardziej pożądanym zakątku świata. Potrzebuję tylko odpowiednich certyfikatów i gruntownej znajomości języka angielskiego. Jako nauczyciel online języka angielskiego jestem najprawdopodobniej zatrudniony w Chinach. Mogą istnieć pewne utrudnienia, ale mogę podbić tych z ciężką pracą i entuzjazmem.

Podsumowując

Ten artykuł pomaga aspirantom, dając im szerszy obraz tego, jak mogą rozpocząć naukę języka angielskiego online. Można zauważyć, że jest to satysfakcjonująca kariera i wymaga niewielu umiejętności i narzędzi, aby rozpocząć nauczanie języka angielskiego. Możesz przejść przez wymagania, aby zostać tutorem i odpowiednio się do tego przygotować.

Przejrzyj również nazwy krajów, w których istnieje duże zapotrzebowanie na korepetytorów online lub w których można szukać pracy. Zrób kilka badań i podejdź do wymienionych firm. Możesz również rozpocząć własne zajęcia, zbadać tę arenę. Zdobądź wymagane kwalifikacje edukacyjne, a następnie aplikuj w wybranej przez siebie firmie i podróżuj po świecie ucząc online i zarabiając w wolnym czasie.

Sprawdź również: Nauka czytania, korepetycje Katowice z inter-esse.pl

Kontynuacja edukacji medycznej w czasie pandemii: doświadczenie instytucji akademickiej

Od lutego 2020 roku COVID-19 zainfekował ponad milion osób i odebrał życie prawie 50 000 osób, w tym 50 000 przypadków i 5000 zgonów w samej Wielkiej Brytanii. Przytłoczył on systemy opieki zdrowotnej na całym świecie, a kilka krajów wprowadziło blokady na terenie całego kraju, kontrole graniczne i środki społeczne mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby. W Wielkiej Brytanii i kilku innych krajach studenci ostatniego roku studiów medycznych są w trybie przyspieszonym, aby służyć na pierwszej linii frontu.1 W przypadku Singapuru przypomina to wybuch epidemii ciężkiego ostrego zespołu oddechowego (SARS) z 2003 r., kiedy to zakażonych zostało 238 osób, a 33 zmarły. Następnie zdecydowane przywództwo ograniczyło do minimum liczbę ofiar dzięki systematycznemu procesowi zamykania szpitali, rygorystycznemu nadzorowi i izolacji, szeroko zakrojonym badaniom przesiewowym temperatury w społecznościach lokalnych, kontrolom granicznym, zamykaniu szkół i zaangażowaniu społeczeństwa2 . Wynikający z tego wzrost zapotrzebowania na siłę roboczą i usługi w połączeniu z unikaniem kongregacji sprawiły, że wszystkie funkcje administracyjne i szkoleniowe, które nie miały krytycznego znaczenia dla czasu, zostały zlikwidowane. Szkolenia dla stażystów wyspecjalizowanych (ST) były ofiarami wypadków i były zaniedbywane przez 6 miesięcy, kiedy epidemia szalała z wykształceniem medycznym zarówno w Singapurze3 , jak i na świecie4-7. Lekcje zostały wyciągnięte na podstawie trzech kluczowych ustaleń: (1) pandemie mogą się przedłużać, (2) wysokiej jakości opieka medyczna bez pandemii jest nadal priorytetem, a (3) zakłócenia różnych funkcji można ograniczyć dzięki technologii.

Ciągłe kształcenie medyczne (CME) odnosi się do zorganizowanych, zaplanowanych sesji skierowanych do wszystkich ST w ramach specjalistycznego programu kształcenia. Promują one podtrzymywanie umiejętności i wiedzy klinicznej, utrzymują wydajność i zapewniają dobre wyniki pacjentów8 , a tym samym są kluczowe dla umożliwienia ST dalszego świadczenia wysokiej jakości opieki nad pacjentem. W związku z tym, że pandemia ta prawdopodobnie potrwa do końca tego roku, musimy utrzymać nasze ST w stanie gotowości do radzenia sobie z ciągłym występowaniem przypadków innych niż COVID-19 oraz do sprostania stale rosnącym, niezaspokojonym potrzebom klinicznym, które są odkładane na później, abyśmy mogli poradzić sobie z obecnym kryzysem. Ponieważ nasze ST są na pierwszej linii frontu, ważne jest, by nie ignorować ich szkolenia. Podobnie jak różne firmy wprowadzają innowacje w zakresie pracy metodami domowymi, być może warto wykorzystać technologię do wprowadzania innowacji i znaleźć sposoby na kontynuowanie szkoleń.

Pierwsza sprawa COVID-19 w Singapurze została wykryta 23 stycznia 2020 r. Do 7 lutego 2020 r. Singapur miał 33 przypadki i podwyższył swój alarm pandemiczny do przedostatniego poziomu DORSCON (Disease Outbreak Response System Condition) -Orange. Podobne środki ograniczające jak w przypadku wybuchu epidemii SARS9 zostały wprowadzone wraz z powrotem do segregacji zespołów HCP. Natychmiast zaprzestano tradycyjnego nauczania dydaktycznego i nauczania małych grup ST. Narodowy Szpital Uniwersytecki (National University Hospital – NUH) w Singapurze jest akademicką instytucją szkolnictwa wyższego i prowadzi 32 specjalistyczne programy szkoleniowe (tabela 1). Kilku z naszych dyrektorów programów szkoleniowych i opiekunów edukacyjnych z pierwszej ręki doświadczyło wybuchu SARS i miało świadomość, że pandemia ta będzie się przedłużać. Po ustabilizowaniu się terenu ważne było wznowienie CME, aby wyposażyć nasze ST w umiejętności zarządzania zarówno przypadkami COVID-19 jak i non-COVID-19. W ostatniej dekadzie rozwój przyjaznych dla użytkownika i dostępnych aplikacji wideokonferencyjnych w połączeniu z powszechnym użyciem smartfonów i ogólnokrajową stabilnością sieci 4G sprawiły, że wideokonferencje stały się efektywną opcją przejścia z podyplomowej edukacji medycznej na platformy wirtualne.

Z 32 programów szkoleniowych, 75% musiało przerwać swoje programy CME natychmiast po ogłoszeniu DORSCON-Orange, ponieważ dostosowały się one do tego nowego środowiska pracy. W ciągu pierwszych 2 tygodni około 45% programów szkoleniowych udało się zrestrukturyzować i wznowić trwałe programy CME. Liczba ta wzrosła do 70% o 4 tygodnie i 85% pod koniec 8 tygodni. Spośród 27 programów szkoleniowych, które z powodzeniem wznowiły programy CME, wszystkie przestawiły się na wideokonferencje w celu synchronicznego nauczania na odległość przy użyciu Zoom® (Zoom Video Communications, San Jose, Kalifornia, USA) lub własnego oprogramowania.Sesje te są prowadzone na różnych platformach mobilnych i komputerowych, a prowadzący używają funkcji głosowych, udostępniania ekranu i nagrywania, aby zapewnić synchroniczne i asynchroniczne uczenie się ST w czasie pracy, w domu lub w drodze do pracy. Pozwala to również na interaktywne zaangażowanie i współpracę i może być stosowane na tablicach ogłoszeń o nowotworach, w klubach dziennikarskich i w dyskusjach dotyczących konkretnych przypadków. Prezenterzy mogą korzystać z interaktywnych internetowych systemów reakcji na potrzeby prelekcji oraz oceny i oceny po lekcjach za pośrednictwem takich platform jak Google Forms (Alphabet, Mountain View, California, USA). Pozostałe pięć programów szkoleniowych, które nie zostały jeszcze wznowione w ramach regularnych sesji CME, jest niewielkich rozmiarów i w rezultacie mają bardzo wysoki stopień interakcji pomiędzy ST a ich opiekunami edukacyjnymi. Podejmują one aktywne działania w celu stworzenia specjalistycznych programów CME, które zostaną uruchomione w ciągu najbliższych kilku tygodni. Niemniej jednak, zwiększone potrzeby serwisowe i dyssynchroniczne listy spowodowały, że 35% programów szkoleniowych kontynuuje sesje CME ze zmniejszoną częstotliwością, aby poradzić sobie w tym nowym środowisku pracy. Podkreśla to, że nawet jeśli wideokonferencje mogą być wykorzystywane do kontynuowania CME, to zrozumiałe jest, że muszą one konkurować i współistnieć ze znacznie wyższymi priorytetami klinicznymi dnia, czyli z tą pandemią.

W tej pandemii głęboko zaangażowane są: medycyna oddechowa, medycyna profilaktyczna, medycyna ratunkowa i choroby zakaźne ST. Oddechowy medycyna była sprawnie restartować ich CME program w ciągu 2 tygodni, podczas gdy Emergency Medicine i zakaźne choroby wziąć wokoło 6 tygodni jako szybko rozwijający się COVID-19 sytuacja wymagał pilną potrzebę rozwijać protokoły i redystrybuować siłę roboczą. Medycyna zapobiegawcza ST zostały rozproszone na początku do różnych organów, aby pomóc w zarządzaniu pandemią i tak zastąpiły swój formalny program CME do jednego, który był bardziej mobilny telefonicznie i dostosowane do udostępniania najnowszych aktualizacji, literatury i wytycznych na temat COVID-19.

W innych dyscyplinach przyjęto różne podejścia. W psychiatrii nadal prowadzone są zajęcia w małych grupach wśród dwóch lub trzech chorych na ST z odpowiednim dystansem fizycznym, oprócz wideokonferencji, co jest właściwe ze względu na ich niewielki rozmiar kohorty ST i potrzebę przeprowadzania osobistych badań stanu psychicznego. Dyscypliny zajmujące się onkologią, takie jak onkologia medyczna, patologia, radiologia i specjalności chirurgiczne tradycyjnie obejmowały multidyscyplinarne sesje rady ds. nowotworów jako część ich CME. Tablice nowotworowe wykorzystywały już prepandemię wideokonferencyjną, a prace onkologiczne musiały być kontynuowane ze względu na ich czasowy charakter. W związku z tym CME korzystające z tablic ogłoszeń o chorobach nowotworowych kontynuowały prace bez zakłóceń i bez wysiłku przechodziły do w pełni wirtualnego środowiska.

Nie-onkologiczne zabiegi chirurgiczne o charakterze selektywnym zostały zredukowane o 80% w celu zarezerwowania zdolności przepięciowych dla opieki krytycznej i innych zasobów. W związku z tym programy szkoleń chirurgicznych zostały w nieproporcjonalnie dużym stopniu ograniczone przez ograniczenie możliwości szkoleń praktycznych. Wykorzystanie wewnętrznych symulatorów chirurgicznych jest obecnie poddawane przeglądowi w celu zaradzenia temu brakowi. Wideokonferencje są z powodzeniem stosowane w edukacji chirurgicznej10 , a w położnictwie i ginekologii wykorzystuje się nagrane filmy wideo o tematyce chirurgicznej, aby przejść przez zasady anatomiczne i chirurgiczne.

Kilka szkół wyższych odłożyło również na później ważny egzamin z kamienia milowego.11 Jest to źródło wielkiego niepokoju dla każdego ST, ponieważ wiele decyzji życiowych jest często wstrzymywanych, a znaczny wysiłek włożony w utrzymanie przygotowania. Podczas gdy pytania wielokrotnego wyboru można przećwiczyć za pomocą zeszytów z pytaniami, obiektywnie skonstruowany egzamin kliniczny (OBWE) wymaga próby z uczestnikami na żywo. OBWE, obejmujące symulowane spotkania z pacjentami i dyskusje tematyczne, zostały z powodzeniem przeprowadzone podczas wideokonferencji. Jednak OBWE wymagające objawów klinicznych mogą wymagać pewnej kreatywności, aby móc przeprowadzić symulację. Różne uczelnie publikują również wiele różnych modułów e-learningowych, które są zorientowane na badania i powinny być w pełni zbadane jako forma asynchronicznego uczenia się.

Ten przegląd praktyki dydaktycznej NUH pokazuje, że innowacje, z wykorzystaniem technologii, mogą dostosować specjalistyczne programy szkoleniowe w pandemiach, choć z modyfikacjami i mniejszą częstotliwością.Podczas gdy CME została początkowo zakłócona przez różne programy szkoleniowe dostosowane do nowego, wydzielonego środowiska operacyjnego i opracowała nowe protokoły, większość programów uruchomiła ją ponownie do czwartego tygodnia. Te wirtualne sesje CME mają dodatkowe korzyści wynikające z tego, że służą jako dwukierunkowe forum informacji zwrotnych od ST w terenie oraz jako aktualne aktualizacje literatury i protokołów COVID-19. ST staną w obliczu zwiększonego stresu i zmęczenia w wyniku zwiększonego obciążenia pracą i opłat emocjonalnych podczas tej pandemii.12 Kilka ST stwierdziło, że regularne wirtualne sesje CME służą jako środek wzajemnego wsparcia i solidarności w czasie izolacji i segregacji. To prawdopodobnie pomaga w indywidualnych mechanizmach radzenia sobie z pandemią.

Przewiduje się, że pandemia ta będzie trwała do końca roku13. Powinniśmy dostosować CME do „nowej normy”, aby nasze ST były na bieżąco z ich podstawowymi kompetencjami klinicznymi i były przygotowane do radzenia sobie z pełnym spektrum patologii klinicznej, która bez wątpienia będzie kontynuowana teraz i jutro.

Co to jest: Druk na płótnie?

Niezależnie od tego, czy chcesz wyświetlić zdjęcia z wakacji rodzinnych, czy szkolnych, wydruki na płótnie są atrakcyjnym sposobem na pokazanie swoich ulubionych zdjęć. Nie tylko ożywiają każdą przestrzeń, ale są też artystycznym sposobem na odświeżenie pokoju.

Aby dowiedzieć się, jak wykorzystać niestandardowe wydruki na płótnie do tworzenia kolaży lub wyświetlania unikalnych komunikatów, które reprezentują Twój dom, zapoznaj się z naszymi pomysłami na ściany galerii.

Co to jest Druk na płótnie?

Druk na płótnie, którego nie należy mylić z obrazem na płótnie, to obraz drukowany z drukarki atramentowej na płótnie. Po wydrukowaniu, płótno zostaje naciągnięte na ramkę. Niektóre osoby decydują się na obramowanie bez ramki, podczas gdy inne wolą wydruki na płótnie w ramce. Aby stworzyć wydruk na płótnie bez ramek, wiele osób korzysta z techniki galeryjnego owijania. Podczas tego procesu płótno jest owijane wokół blejtramu i mocowane do ramy.

Często zdarzają się pomyłki pomiędzy wydrukami montowanymi, akrylowymi i wydrukami na płótnie. Odbitka montowana to odbitka papierowa przymocowana do płyty nośnej. Odbitka ta ma na celu zachowanie zdjęcia i przygotowanie go do oprawy lub powieszenia na ścianie.

Odbitka akrylowa wykonuje zdjęcie wydrukowane na papierze fotograficznym. Obraz jest następnie umieszczany między arkuszami akrylu, często nazywanego pleksiglasem. Porównując te trzy rodzaje odbitek, odbitki na płótnie wywołują artystyczne wrażenie. Są one bowiem podobne w wyglądzie do obrazów olejnych i akrylowych.

Z czego jest zrobione płótno?

Płótno jest mocną i trwałą tkaniną stworzoną z konopi. W bardziej współczesnych czasach bawełna i len zastąpiły konopie. Większość nadruków na płótnie, które kupujesz do użytku domowego, to bawełna lub poliester. Główną różnicą pomiędzy nimi jest dokładność koloru.

Kolor przesącza się do tkaniny wykonanej z włókien bawełnianych, podczas gdy pozostaje na powierzchni syntetycznych nici poliestrowych. Z tego powodu nadruki poliestrowe są bardziej żywe, a bawełniane są bardziej trwałe.

Więc który jest lepszy? To zależy od tego, czego szukasz. Wielu uważa, że odciski bawełny są wyższej jakości i bliższe temu, co można znaleźć w muzeum. Ale poliester jest bardziej przystępna opcja, a także daje odważne i kolorowe nadruki.

Odbitki na płótnie a odbitki ramowe

W nowoczesnym dekorze, itâs powszechne do mieszania wydruków na płótnie i wydruków oprawionych. Jest ku temu powód. Ramki odbitki wiązać w ogólny wystrój pokoju przez łączyć kolorystykę z ramką. Oni także przesuwają nastrój fotografia lub dzieło sztuki z typem ramy wybrany.

Dzięki prostej czarnej ramce z obramowaniem, ostrość pozostaje na obrazie lub zdjęciu. Ale bardziej stylizowane ramki, takie jak współczesne czy tradycyjne, podkreślają charakter zdjęcia. Przy wyborze ram, meble i wystrój pomieszczenia są ważne dla zachowania spójności.

Dla porównania, wydruki na płótnie zapewniają bardziej wszechstronne podejście do dekoracji ściany. Można je dodać o wiele mniej refleksyjnie, ponieważ bezramowe obramowania dopasowują się do każdego stylu. Tętniące życiem popsów kolorów tworzą nowe punkty centralne, które ożywiają pomieszczenie, które dekorujesz.

Oto kilka ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy porównywaniu tych dwóch:

Metal a płótno

Wydruki metalowe i wydruki na płótnie dają bardzo różne rezultaty ze względu na materiał, na którym drukowane są zdjęcia. Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości drukowane na metalowych panelach o grubości .45 cala mają elegancki, czysty wygląd. Wydruki te nie zawierają szkła i mają zaokrąglone rogi, co czyni je odpornymi na złamania. W zależności od wybranego wykończenia, wydruki metalowe mają wygląd metalicznej powłoki. Różni się on od miękkiego materiału i bardziej żywego koloru na wydruku na płótnie.

Akryl a płótno

Wydruki akrylowe i wydruki na płótnie różnią się materiałem, fakturą i wyglądem. Podczas gdy odbitki na płótnie drukowane są bezpośrednio na materiale bawełnianym lub lnianym, odbitki akrylowe drukowane są na papierze fotograficznym. Następnie odciskany jest pomiędzy arkuszami akrylowymi lub pleksiglasą. Oba te rodzaje wydruków mają żywe kolory, ale wydruk na płótnie będzie wyglądać bardziej podobny w fakturze do czegoś, co można zobaczyć w muzeum.

Druk artystyczny a płótno

Wydruki artystyczne różnią się przede wszystkim wielkością, strukturą, grubością i wykończeniem.Jeżeli wydruk na płótnie bawełnianym lub lnianym jest drukowany na płótnie, druk artystyczny jest drukowany na kartonie. Nasz karton premium może mieć wykończenie matowe lub z połyskiem perłowym. Każda z tych opcji pojawia się jako wyraźny i wyrazisty obraz o żywych kolorach. Ostateczną istotną różnicą między wydrukiem artystycznym bez ramki a wydrukiem na płótnie jest cena, w której wydruk artystyczny byłby znacznie niższy.

Druk na płótnie w profesjonalnej drukarni

Drukowanie na papierze a drukowanie na płótnie

Fotografia przeszła długą drogę od wywołania filmu w ciemni z papierem fotograficznym. Jednak drukowanie na papierze jest nadal tradycyjną metodą, której wiele osób ufa. Aby lepiej zrozumieć różnice pomiędzy drukowaniem na papierze a drukowaniem na płótnie, zbadajmy wady i zalety.

Zalety druku na papierze – Najbardziej znamy się na fotografii drukowanej na papierze, więc wiemy czego możemy się spodziewać. Gładka powierzchnia przedstawia ostrzejsze szczegóły, co jest ważne przy reprodukcji mniejszych odbitek.

Wady druku na papierze – Wydruki papierowe mogą mieć odblaski lub odbicia spowodowane przez światło słoneczne. Nie są one idealne w przypadku reprodukcji dzieł sztuki, ponieważ papier nie posiada faktury znajdującej się na płótnie. W końcu, biorąc pod uwagę duże rozmiary wydruków, kadrowanie wydruków papierowych może stać się kosztowne.

Zalety druku na płótnie – Weâre uwarunkowany do oglądania sztuki wykonanej na płótnie. Z tego powodu druk na płótnie jest preferowanym wyborem, gdy chcemy uzyskać efekt „malowania”. Wydruki na płótnie wzbogacają wiele stylów dekoracji o współczesne, owijane w galerię krawędzie. W przypadku dużych wydruków, płótno jest bardziej przystępną cenowo opcją, która przewyższa również papier ze względu na trwałe, gładkie tkanie.

Wady druku na płótnie – Tekstura płótna jest idealna dla sztuki, ale może odwracać uwagę od zdjęć. Dlatego tak ważna jest staranna selekcja zdjęć. Dobrze jest również skorzystać z systemu, który ostrzega o złej jakości zdjęć, co jest cechą charakterystyczną przy personalizacji jednego z naszych wydruków. W przeciwieństwie do wydruków papierowych, które można wymienić z ramki, wydruki na płótnie są trwałe.

Rodzaje układów wydruku na płótnie

Rodzaje płócien i wybory łatwo się różnią w zależności od przestrzeni i układu ściany. Jeśli próbujesz zdecydować, jaki rodzaj płócien jest najlepszy dla Twojego układu pomieszczeń, sprawdź nasze porady poniżej.

Kształty i rozmiary płótna

Szukasz idealnych kształtów i rozmiarów płótna, aby dopasować je do swojej przestrzeni? Jesteśmy tu, aby pomóc. Zapoznaj się z naszymi opisami i skorzystaj z poniższych przypadków. A jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje, odwiedź nasze zasoby dotyczące rozmiarów płótna.

Plac

Kwadratowe wydruki na płótnie mają jednakową długość dla każdej strony wydruku. Ten kształt wydruku doskonale nadaje się do tworzenia układu siatki na ścianie oraz do wykorzystania na wielu płótnach.

Prostokątny

Prostokątne wydruki na płótnie obejmują wydruki, gdy dwie strony płótna są dłuższe lub krótsze od pozostałych dwóch. Wydruki te doskonale sprawdzają się na ścianach, gdzie występuje nierównomierna ilość miejsca w pionie lub poziomie, lub przy wypełnianiu szczelin w asymetrycznym układzie.

Hexagon

Odbitki na płótnie sześciokątnym to sześciokątne wielokąty. Ten unikalny kształt płótna świetnie sprawdza się jako wypowiedź, która jest szczególną przestrzenią, lub jako skupiony w plaster miodu wzór wydruków na płótnie.

Mini Sized

Miniaturowe wydruki na płótnie, wydruki na sztalugach i inne drobne wydruki artystyczne doskonale nadają się do wypełnienia tych małych przestrzeni wokół Twojego domu miłymi wspomnieniami. Jeśli więc na Twojej półce lub stoliku nocnym znajduje się otwarta szczelina, sprawdź poniższe rozmiary:

Małe i średnie rozmiary

Małe i średnie wydruki na płótnie doskonale nadają się do tworzenia wielobarwnych układów w większych pomieszczeniach, lub do wypełniania mniejszych ścian w sypialni czy łazience.

Duże i ponadwymiarowe

Jeśli masz dużo miejsca na ścianie, specjalny portret rodzinny lub ulubione wysokiej jakości zdjęcie, te wyjątkowo duże wydruki na płótnie mogą być dla Ciebie najlepszym wyborem. Zapoznaj się z naszym zestawieniem rozmiarów poniżej:

Popularne wzory do druku na płótnie

Każdy projekt płótna można dostosować do własnych upodobań, preferencji lub projektu i układu pomieszczenia. Sprawdź poniżej najpopularniejsze wzory wydruków na płótnie, aby znaleźć najlepsze dopasowanie.

Wspólne pytania dotyczące wydruków na płótnie

Jeśli masz jeszcze kilka pytań dotyczących odbitek na płótnie, Weâve cię kryje.Weâve przygotował listę najczęstszych pytań dotyczących wydruków na płótnie poniżej, właśnie dla Ciebie.

Ile kosztuje druk na płótnie?

Koszt wydruku na płótnie w dużej mierze zależy od jego wielkości. Mniejsze rozmiary wydruków na płótnie kosztują zaledwie 20 dolarów, podczas gdy większe wydruki mogą kosztować nawet 200 dolarów. Na cenę tę mogą mieć również wpływ rabaty, promocje i dodatki, takie jak dodanie ramki. Należy pamiętać, że koszt wysyłki należy również dodać do sumy końcowej.

Możesz oprawić odbitki na płótnie?

Odbitki na płótnie mogą być oprawione lub nie, w zależności od wystroju i preferencji danego pomieszczenia. Ramki muszą być jednak na tyle grube, aby pomieścić cały wydruk na płótnie. Możesz również zamówić wydruki na płótnie oprawione w ramki, dzięki czemu nie będziesz musiał później znaleźć odpowiedniej ramki.

Czy ciężko jest powiesić płótno?

Powieszenie płótna nie jest trudne, jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami. Różne sposoby wieszania wydruków na płótnie są następujące:

Aby uzyskać bardziej szczegółową pomoc lub instrukcje, odwiedź nasz materiał na temat wieszania sztuki płóciennej.

Czy płótno zniknie z czasem?

Farby Shutterflyâs odporne na blaknięcie są tworzone, aby przetrwać, ale jest kilka kluczowych rzeczy, które można zrobić, aby pomóc zachować swoje wydruki na płótnie tak długo, jak to możliwe. Po pierwsze, Youâll chce mieć pewność, że firma, w której kupujesz wydruki na płótnie, będzie korzystać z produktów odpornych na promieniowanie UV. Po drugie, youâll chce zachować wszystkie wydruki na płótnie z dala od bezpośredniego światła słonecznego. A jeśli naprawdę chcesz, aby Twój wydruk był trwały, rozważ umieszczenie go za szklaną ramą ochronną.

Jakiego rozmiaru odbitki na płótnie powinienem dostać?

Kiedy nadchodzi czas na aktualizację dekoracji ściennej, wydruki na płótnie są prostym sposobem na przekształcenie Twoich ścian. Dodają tekstury i stylowej estetyki wizualnej. Niezależnie od tego, czy wybierzesz jeden czy dwa duże wydruki na płótnie, wzbogacą one kolory i meble w każdym pomieszczeniu.

Aby lepiej zrozumieć standardowe rozmiary wydruków, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po rozmiarach płótna. Jeśli dekorowanie ścian jest kompletne, a Ty chcesz dokonać aktualizacji, musisz mieć na uwadze rozmiar. Ale jeśli pracujesz z pustym łupkiem, chcesz nakreślić swoją wizję ściany. Nasz projekt funkcji ściany oferuje jeszcze więcej wskazówek, które pomogą Ci w planowaniu.